MES Specialista

Popis práce

MES Inženýr

Zajímají Vás výrobní procesy a vše co stojí za vyrobením hotových produktů v oblasti papírenství? Pro našeho klienta do ostravského MES týmu hledáme další kolegy a kolegyně, kteří by pomáhali s nasazováním MES systému u zákazníků v ČR i zahraničí.

Pokud vás tato nabídka zaujala, pak neváhejte a přihlaste se i pokud nesplňujete všechna kritéria.

Náplň práce:

  • Komunikovat se zákazníkem (analýza procesů, požadavků)
  • Konfigurace systému, testování a nasazení u zákazníka
  • Úpravy systému vzhledem k požadavkům
  • Pokud Vás baví komunikace, může být součástí vaší práce i školení uživatelů
  • Řešení zákaznických požadavků a případných problémů se systémem
  • Spolupráce s oblastmi MES systému: Plánování výroby, Trasování výroby, Kontrola kvality
  • Tato pozice je zaměřená na oblast MES okolo instalace systémů na platformách Windows/Linux/VMware, konfigurace interface s ERP/PLC/OPC, TCP/IP, práce s databázemi

Koho hledáme:

  • SŠ/VŠ vzdělání obor elektro, informatika, ekonomie, procesní automatizace, chemické inženýrství nebo odpovídající zkušenosti
  • 2+ roky pracovních zkušeností s IT, ERP, MES nebo jinými informačními systémy
  • Máte zkušenosti s programováním v jazyce PL/SQL, T-SQL
  • Vyznáte se v databázích (Oracle, MSSQL, atd.)
  • Máte přehled v IT oblasti – hardware, software, virtualizace, síťové služby, cloudové služby, apod.
  • Nevadí Vám občasné služební cesty v rámci Evropy (20-30 dní za rok)
  • Domluvíte se anglicky jak písemně, tak i ústně (komunikace se zahraničními kolegy i zákazníky)
  • Nebojíte se samostatnosti ani týmové spolupráce

Výhodou:

  • Zkušenosti s Linuxem
  • Znalost výrobních procesů
  • Znalost reportovacích nástrojů business Object/Power BI
  • Přehled o průmyslové komunikaci a automatizaci, nebo ERP SAP
  • Znalost C, C++, C#, REST API, WebServices

Naše benefity:

  • Roční finanční bonus
  • Flexibilní pracovní doba
  • 25 dní dovolené
  • Každoroční revize mezd
  • Možnost práce z domova (Home Office) s finančním příspěvkem (4,50 Kč/hod.)
  • MultiSport karta
  • Možnost se vzdělávat – interní/externí odborné kurzy, jazykové kurzy a konference
  • Stravenkový paušál (100 Kč,-/den)
  • Příspěvek na penzijní připojištění (2–3 % z měsíční mzdy)
  • Možnost dalšího kariérního růstu v ČR i po celém světě)
  • Kancelář s dobrou dopravní dostupností
  • Možnost nákupu akcií společnosti, aj.