Externí zajištění náborových služeb (RPO)

Společnost Reed nabízí řadu řešení externího zajišťování pracovních sil, takže máte vždy přístup k nejlepším talentům a jejich dovednostem.

Spojte se s některým z našich specialistů na služby RPO

Pošlete nám stručný přehled svých požadavků a některý z členů našeho týmu vás bude kontaktovat.

Banner Default Image

Jak vám může společnost Reed pomoci

Externí zajištění náborových služeb (RPO) společností Reed nabízí odborné znalosti v oblasti hromadného náboru, cyklické poptávky a specializovaných projektů outsourcovaného náboru.

Máme za sebou spoustu úspěchů – pomáháme firmám orientovat se na proměnlivém trhu práce a zajišťovat pro ně potřebné talenty.

Ať už vašemu týmu chybí kapacita ke zvládání kolísavé nebo opakující se poptávce, nemáte rychlý přístup k pracovníkům se správnými dovednostmi, čelíte problémům s rozpočtem či výdaji na nábor nebo chcete vylepšit své procesy a zpříjemnit práci s uchazeči, jsme tu, abychom vám pomohli.

Vyvinuli jsme zcela flexibilní řešení na míru, která reagují na stále se vyvíjející požadavky kladené na pracovníky. Pro podporu vaší strategie náboru RPO nabízíme následující tři kategorie služeb:

RPO na vyžádání – rychlé rozšíření kapacity pro získávání a přijímání pracovníků podle měnících se požadavků;

kompletní nebo modulární RPO – komplexní řešení nebo modulární služby k rozšíření vašich stávajících náborových mechanismů;

poradenství – přezkoumáme a případně přepracujeme váš přístup k náboru, abychom podpořili pozitivní změnu.

Při spolupráci s námi budete pracovat se zkušenými týmy RPO, které se starají o to, abyste získali potřebné pracovníky ve chvíli, kdy je potřebujete. Stovky organizací už s úspěchem využily naše řešení ke zlepšení přístupu k pracovníkům, zkrácení doby náboru, zvýšení míry udržení pracovníků, úsporám nákladů a zajištění splnění požadavků.​

Čím vyniká společnost Reed

 • Osvědčené odborné znalosti

  • Společnost Reed má desítky let zkušeností s hledáním, výběrem a přijímáním vhodných talentů pro naše partnery. Naše kombinace zkušených odborníků zaměřených na služby RPO a osvědčených metod přilákání uchazečů nám umožňuje vytvářet vhodné strategie pro vaše požadavky.

 • Řízení celého procesu

  • Zajistíme celý váš proces náboru RPO bez ohledu na to, jak rychle potřebujete zaměstnance nabírat. Pomůžeme vám formulovat strategii pro talentované pracovníky, efektivně se postaráme o přilákání a výběr uchazečů a zároveň zajistíme také hladký průběh jejich nástupu do zaměstnání.

 • Největší rodinná náborová společnost na světě

  • Společnost Reed je největší rodinnou náborovou společností na světě. Už více než 60 let najímáme pracovníky ve 20 specializovaných odvětvích a jsme průkopníky v oblasti specializovaných náborových řešení.

  • Cílem společnosti Reed je zlepšovat život lidí prostřednictvím práce. Toho dosahujeme každý den dodržováním našich tří základních zásad:

   • jsme féroví, otevření a poctiví;

   • přebíráme odpovědnost za své jednání;

   • usilujeme o spolupráci.

  •  Reed Foundation vlastní 18% podíl ve společnosti Reed. Tato nadace podporuje charitativní organizace po celém světě, což de facto znamená, že jeden den v týdnu pracujeme všichni pro charitu. Tím, že s námi spolupracujete, nám s podporou těchto dobročinných účelů pomáháte i vy.

 • Služby na míru

  • Špičkově proškolení a zkušení náboráři společnosti Reed s nadšením hledají ty správné pracovníky, kteří pomohou rozvíjet vaše podnikání. Díky desítkám let zkušeností v oblasti náboru jsme optimalizovali naše služby tak, abychom pro váš tým zajistili vždy jen ty nejlepší talenty. Nabízíme více variant služeb v závislosti na úrovni podpory, kterou potřebujete.

  • Spolupracujeme se společnostmi všech velikostí a zaměřujeme se na individuální požadavky vaší organizace, protože chápeme, že potřebujete něco víc než jen univerzální řešení. Zakládáme si na budování pevných vztahů a zajišťujeme podporu vašeho procesu hledání od začátku až do konce, a dokonce i po jeho skončení.

 • Kvalitní a přesné prověřování

  • Ve společnosti Reed jsme hrdí na naše efektivní a účinné služby – pokud s námi budete spolupracovat při prověřování svých zaměstnanců, můžeme vám zaručit kvalitní prověřovací služby, které zajistí dodržování předpisů a podstatně sníží rizika pro vaši organizaci.​

  • Každý rok provedeme více než milion vyhledávání ve 116 zemích a jsme důvěryhodným partnerem stovek organizací z různých odvětví, kterým poskytujeme přesné výsledky prověřování. ​

  • Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Průměrná doba provedení více než 500 000 kontrol je 5 dní.

 • Bezproblémový proces zaměřený na zákazníka

  • Naše služby hledání vedoucích pracovníků jsou vždy maximálně přizpůsobeny vám a vaší společnosti. Ještě předtím, než se pustíme do hledání vhodných kandidátů na danou pozici, s vámi budeme pracovat, abychom plně porozuměli principům vaší společnosti a jejím potřebám. ​

  • Přidělení specialisté s vámi budou v průběhu celého procesu komunikovat, poskytovat konzultace a pomohou vám učinit správná rozhodnutí. Při spolupráci se společností Reed máte jistotu, že v popředí zájmu našich služeb jsou vaše potřeby – my za vás odvedeme veškerou práci a vy se můžete soustředit na své každodenní úkoly.

#6fcfe1
image/svg+xml

Spojte se s některým z našich specialistů na služby RPO

Pošlete nám stručný přehled svých požadavků a my vás kontaktujeme, abychom o vašich potřebách zjistili více.

Co se právě děje...

Jak napsat profesní životopis
2 mins read
 1. Article

Jak napsat profesní životopis

​Součástí výběru uchazečů o zaměstnání je vždy profesní životopis. Jak jej ale napsat dobře?​Životopis vlastně představuje životní příběh, ale stejně jako když se s někým seznámíte, nebudete uvádět vše, co vás v životě potkalo. Profesní životopis by měl být stručný, ale výstižný přehled odborností a praxe.Základním pravidlem je soustředit se na posledních pět let pracovní dráhy, ledaže by vám připadalo, že je obzvláště důležité uvést něco i z dřívější doby. Pokud tedy chcete psát o vaší práci zaměstnance prodejny na částečný úvazek před dvaceti lety, raději tento prostor věnujte nedávným činnostem.Co by nemělo v profesním životopise chybětOsobní údaje– jméno, e-mailová adresa, telefonní číslo a poštovní adresa.Osobní prohlášení– není povinné, ale lze využít ke stručnému uvedení, proč se hodíte na práci, o kterou se ucházíte.Praxe– přehledně uveďte označení pracovního zařazení, dobu strávenou na dané pozici, pracovní zodpovědnosti a název zaměstnavatele. Je vhodné uvádět i neplacenou praxi.Vzdělání– veškeré vaše formálně dosažené vzdělání a jakákoliv absolvovaná školení a kvalifikační rozvoj.Osobní zájmy– uvádějte stručně a ve vztahu k zaměstnání, o které se ucházíte.Profesní životopisy: detaily rozhodujíUvedení názvu pracovního zařazení, zaměstnavatele a jednoho nebo dvou řádků o pracovní náplni nestačí na vyčnívání z řady, obzvláště v konkurenci uchazečů o dobré zaměstnání. Následuje možný příklad z profesního životopisu:„Staral jsem se o e-mailové marketingové kampaně.“To je skvělé, pokud se například jednalo o malou část práce a netýká se příliš zaměstnání, o které se ucházíte. Pokud chcete, aby byl takový údaj působivější, přidejte bližší informace, pokud možno včetně čísel, aby měl náborář lepší představu o vašich zkušenostech a schopnostech. Například:„Měl jsem na starosti tři týdenní e-mailové kampaně cílené na 46 000 příjemců z databáze.“Vnímáte to vylepšení? Můžete jít ještě dále – uveďte, jak se vám podařilo překonat očekávání. Čím více toho předvedete, tím větší máte šanci udělat na náboráře dojem.  Takže nakonec to může vypadat nějak takto:„Měl jsem na starosti tři týdenní e-mailové kampaně cílené na 46 000 příjemců z databáze a během tří měsíců jsem zlepšil míru čtenosti o 25 % díky analyzování předmětů zpráv.“Nemusíte jít do takové hloubky u všech částí popisované praxe, ale neopomeňte zmínit vše významné, protože to je známkou profesionality a odliší vás to od ostatních uchazečů. Držte se však věci!Několik poznámek k provedení profesního životopisuNepřekračujte rozsah dvou stránek A4, ledaže by množství významných informací opravdu vyžadovalo více, a řaďte údaje logicky od nejnovějších a nejdůležitějších.Použijte jednoduchý a seriózní typ písma a zkontrolujte formální správnost a bezchybnost.Nezapomeňte na základní kontaktní údaje, aby se s vámi bylo možné spojit.

9 příkladů otázek a odpovědí u pohovoru
4 mins read
 1. Featured

9 příkladů otázek a odpovědí u pohovoru

​Máte pohovor, získejte i zaměstnání!Když se setkáte se zástupcem svého potenciálního zaměstnavatele, máte možnost se dozvědět více o nabízené práci a dokázat, že jste tím pravým uchazečem. Následují naše tipy na absolvování pohovoru včetně otázek, které zaměstnavatelé často kladou, a příklady odpovědí.Proč u nás chcete pracovat?K zodpovězení této otázky je nutné si předem provést o tomto zaměstnavateli průzkum. Odpovězte uvedením vlastností společnosti tak, jak je vnímáte. Završte svoji odpověď poukázáním na své přesvědčení, že vám tento zaměstnavatel může poskytnout stabilní a spokojené pracovní prostředí a že by vás taková atmosféra inspirovala k odvádění nejlepší práce.Jak vnímáte svůj dosavadní vývoj?Účel této otázky není pouze hodnocení vašeho vývoje, ale také vaší sebeúcty. Buďte pozitivní, ale nevytvářejte dojem, že svoji nejlepší práci máte již za sebou. Přesvědčete pracovníka vedoucího pohovor, že vnímáte každý den jako příležitost se něco naučit a zapojit se a že prostředí u této společnosti vnímáte jako podnět k nejlepšímu úsilí.Jaké jsou vaše největší úspěchy?Při odpovídání se držte tématu práce. Odpověď by mohla začínat třeba: „Ačkoliv cítím, že na mě největší úspěchy teprve čekají, jsem hrdý/á na to, že jsem se podílel(a) na… Tvořil(a) jsem součást týmu a hodně jsem se přitom naučil(a).“Řekněte mi něco o sobě.Toto není výzva k brebentění. Pokud nejsou jasné souvislosti, je potřeba se před odpovědí dozvědět více. Ať se již nakonec odpověď bude ubírat jakýmkoliv směrem, nezapomeňte, že musí nějak souviset s vaším pracovním životem. Také je vhodné poukázat na jednu nebo více osobnostních vlastností jako poctivost, bezúhonnost, že jste týmový hráč nebo rozhodnost. Pokud například uvedete, že jste týmový hráč, můžete o sobě povyprávět mimopracovně – třeba o svém členství ve sportovním mužstvu – to o vás i něco vypovídá ve vztahu k práci.Jak dobře podle vás hodnotí ostatní váš pracovní výkon?Tady vidíte jeden velmi dobrý důvod požádat o písemné hodnocení své práce před opuštěním jakéhokoliv předchozího zaměstnání. Zároveň byste si měl(a) vždy vyžádat doporučující dopis. Pokud nemáte písemná hodnocení, zkuste citovat ústní pochvalu, například: „Můj nadřízený mi zrovna asi před měsícem řekl, že jsem v kolektivu nejpřínosnějším technikem, protože…"Jaké jsou vaše nejsilnější stránky?Vypíchněte ze své kariéry vrcholné body a začleňte své hlavní osobnostní vlastnosti jako hrdost na svoji práci, spolehlivost a schopnost nepolevovat při náročných úkolech, nicméně podle potřeby se rychle přeorientovat.Jaká je vaše největší slabina?Jestliže existuje nepodstatná součást zaměstnání, o které se ucházíte, kde vám schází znalosti, avšak tyto znalosti zřejmě rychle získáte, použijte to. Například: „S tímto druhem výpočetní tabulky jsem ještě nepracoval(a), ale vzhledem ke svým zkušenostem s šesti jinými druhy bych to měl(a) za několik dní zvládat."Další možností je odpovědět tak, že se vaše slabá stránka v konečném hodnocení jeví jako kladná vlastnost. Například: „Do každého projektu vkládám své nejlepší úsilí, takže pokud mám někdy pocit, že se ostatní dost nesnaží, trochu mě to frustruje. Snažím se to překonat kladným postojem, o kterém doufám, že bude nakažlivý."Také můžete zkusit popsat nějaký problém a jak jste jej vyřešil(a).Co od svého nového zaměstnání očekáváte?Hledáte zaměstnavatele, který vám umožní uplatnit váš talent a zkušenosti ve prospěch jeho podniku. Vyhýbejte se mluvení o tom, co čekáte, že vám zaměstnavatel poskytne; musíte mluvit o tom, co chcete ve smyslu toho, co vy můžete poskytnout zaměstnavateli. Klíčovým slovem je „přispění".Jaký si zasloužíte plat?Tato otázka od vás chce vyjádřit požadovanou sumu, ale zádrhel je v tom, že se po vás zároveň očekává, že ji nějak obhájíte. Je potřeba umět přednést pečlivou analýzu své hodnoty, běžné příjmy v oboru a nároky kladené v daném zaměstnání. Doporučujeme zkusit spíše vyšší než nižší částku. Pokud je bezprostřední reakce, že to je příliš mnoho, berte to pouze jako licitaci a v klidu to vraťte otázkou: „A jaká je vaše představa?"S předem provedeným průzkumem o platových podmínkách pro podobná pracovní zařazení budete mít při odpovídání na tuto otázku větší jistotu.Máte nějaké otázky?Téměř vždy je tato otázka známkou toho, že se pohovor blíží ke konci a že máte poslední možnost zapůsobit. Vytvořte si otázky z kterýchkoliv následujících příkladů:Zjistěte: Proč je místo volné, kdo jej naposled zastával a jaký byl jeho další osud?Kolik lidí tuto pozici zastávalo za poslední dva roky?Kdo by byl váš přímý nadřízený. Zda se můžete s tímto člověkem předem setkat?Kde je pracoviště pro tuto práci. Jaké jsou požadavky na cestování?Jaký je potřeba druh zaškolení a jak dlouho trvá?Jaký by byl první úkol?Jaké jsou u této práce reálné možnosti růstu?Kde jsou u společnosti největší možnosti růstu?Jaké dovednosti a vlastnosti jsou u společnosti nejdůležitější pro kariérní postup?Jaká bude v příštích několika letech hlavní konkurence společnosti?Jaké má podle pracovníka vedoucího pohovor společnost postavení na trhu v porovnání s touto konkurencí?Jak probíhal růst společnosti za posledních pět let?Zda vykazuje společnost zisk. Jak velký je ten zisk?Pokud existuje popis dotyčného pracovního zařazení v písemné podobě, zda jej můžete vidět?Jak často se provádí hodnocení pracovníků. Jak se při tom postupuje?Vždy mějte na paměti, že se vás každý pracovník vedoucí pohovor snaží hodnotit podle tří hledisek:1.Zda máte na danou práci schopnosti.2.Zda máte ochotu vynakládat úsilí k dosahování úspěchu v této práci.3.Zda vás lze řídit.

Rady na pohovor zaměřený na způsobilost
3 mins read
 1. Article

Rady na pohovor zaměřený na způsobilost

​Jak se připravit a co očekávat od pohovoru zaměřeného na způsobilost​.Pokud před sebou máte pracovní pohovor, je pravděpodobné, že bude zaměřen na téma způsobilostí nebo bude alespoň obsahovat některé prvky v tomto stylu. Pokud vám není jasné, co proboha pohovor na téma způsobilosti obnáší, a představa, že vás nenapadnou žádné odpovědi na otázky pracovníka vedoucího pohovor, vám nahání husí kůži, přestaňte se nervovat. Pomůžeme vám se v takovém postupu zorientovat:Co je pohovor zaměřený na způsobilosti:Pohovor zaměřený na způsobilosti je čím dál oblíbenější způsob vedení pracovních pohovorů, ale může často vyřadit nepřipravené uchazeče. Jedná se o strukturovaný styl vedení pohovoru vycházející z myšlenky, že lze na základě předchozích projevů jednání významně předvídat budoucí projevy jednání. Cílem pohovoru je shromáždit příklady toho, kdy uchazeč v minulosti vykázal dovednosti (způsobilosti), které vyžaduje pracovní zařazení, jež je předmětem pohovoru. Takové příklady jsou považovány za důkaz toho, jak dobře si uchazeč povede v novém zaměstnání.Očekávatelné otázky:Všichni jsme to zažili; s koktáním a zděšeným pohledem, když si namáháte mozek, abyste si vzpomněl(a), kdy jste naposled vyřešil(a) nějakou náročnou pracovní situaci… ale nemusí to takto dopadnout. Stejně jako  u jakéhokoliv jiného stylu vedení pohovoru, trocha přípravy se vyplatí. Nejprve by bylo dobré se na chvíli ještě před pohovorem zamyslet nad dovednostmi, které společnost hledá. Z toho lze odvodit, jaký druh otázek můžete očekávat. Mezi oblasti v obecné rovině, o kterých je dobré pro začátek zapřemýšlet, jsou příklady toho, kdy jste pracoval(a) dobře v týmu, překonal(a) nějaké obtíže nebo se vypořádal(a) s náročnými termíny. Při větším přizpůsobování odpovědí pracovnímu zařazení, o které se ucházíte, může být velmi užitečné si znovu přečíst inzerát na tuto práci a věnovat pozornost tomu, jak je popsán uchazeč, kterého shánějí. Z toho dokážete příklady svých úspěchů přetvořit a přizpůsobit tak, že se stanete živoucím naplněním snů náborového referenta.Příklady:Cílem při odpovídání na otázky je poskytnout celou řadu různých příkladů, které vás všechny staví do světla vlastností žádoucího uchazeče. Mezi tyto příklady můžete zahrnout věci jako úspěšně dokončené projekty, jednání s lidmi, že jste přesvědčil(a) nedůvěřivé posluchače nebo jste se vyznal(a) ve velkém množství informací. Důležité je, že při uvádění příkladů není nutné se omezovat na úspěchy v práci.Příklady ze školy nebo sportovních činností mohou mít stejnou váhu. Podstatné je se tyto příklady dobře naučit. Zpívejte si je ve sprše, zlanařte známého, aby vás v rychlosti přezkoušel nebo se přezkoušejte sám/sama podle zapsaných poznámek. Udělejte vše, co je potřeba, abyste si pohotově a sebevědomě vzpomněl(a) na své úspěchy a předvedl(a) se jako dynamický, charismatický a způsobilý jedinec, kterým jste.Buďte konkrétní:Budou vám položeny otázky o způsobilostech, které zajistí váš úspěch v zaměstnání, o které se ucházíte. Aby si zaměstnavatel udělal představu o vaší vhodnosti pro danou pozici, je důležité, abyste mluvil(a) o svých konkrétních zkušenostech z minulosti, nikoliv obecně o svém přístupu k práci.  Stejně tak je důležité uvést, co jste konrétně vy udělal(a), nikoliv jaké byly výsledky týmu, jehož jste byl(a) součástí. Nebojte se pochválit sám/samu sebe.Nenechte se odradit:Pohovory zaměřené na způsobilosti bývají velmi strukturované, takže každý uchazeč dostává stejné připravené otázky. Pracovník vedoucí pohovor si také bude po celou dobu dělat poznámky pro přesné zaznamenání všeho, co řeknete. Tyto dva prvky mohou společně působit trochu neosobně, ale jejich účelem je pouze zajistit úplnou spravedlivost a objektivitu postupu. Na konci a možná i na začátku pohovoru budete mít čas pokládat otázky a to může být vhodnou příležitostí k neformálnímu projevu a zakončení pohovoru v mnohem osobnější rovině.Nezmatkujte:Tyto otázky nemají za účel vás nachytat. Ve skutečnosti jsou navrženy tak, abyste ze sebe dostal(a) to nejlepší! Představují příležitost ukázat, co ve vás opravdu je, a pochlubit se svými úspěchy. Takže se dobře připravte, seďte zpříma, dbejte na srozumitelnost, věcnost a jistotu svých odpovědí a budete jedničkou v pohovoru zaměřeného na způsobilosti. Hodně štěstí!