Reed průvodce mezd v ČR pro rok 2023

Využijte našeho průvodce mezd jako zdroj informací pro zaměstnavatele či zaměstnance a porovnejte průměrné mzdy v ČR napříč jednotlivými odvětvími.

4 přečteno min
Image 2023 02 21 T17 26 53

Náš průvodce mzdy pro rok 2023 se zabývá průměrnými mzdami v ČR a benefity napříč osmi odvětvími. Průvodce využívá údaje z v ČR zveřejněných pracovních nabídek, aby poukázal na klíčové trendy a poznatky a umožnil vám tak porovnat průměrné mzdy vašich pracovníků. Nebo pokud si nejste jisti, jaká by měla být vaše hrubá mzda, použijte tuto mzdovou kalkulačku a zjistěte, kolik byste měli nebo mohli vydělávat. Stáhněte si našeho bezplatného průvodce a porovnejte průměrné mzdy a benefity v celé České republice.

Na počátku nového roku 2023 vypadá situace nejistě, protože většina zemí EU bojuje s rostoucí mírou inflace. Kromě toho se v České republice zmenšil objem pracovní síly, přičemž poptávka po pracovnících spolu s pokračujícími dopady pandemie způsobuje nedostatek kvalifikovaných pracovníků hned v několika odvětvích.

Na nestabilním trhu, který se řídí nabídkou uchazečů, je více než kdy jindy důležité, abyste prověřili vámi nabízené mzdy, porovnali je s konkurencí, a zajistili si tak, že do svých řad přilákáte a udržíte ty správné odborníky.

Náš průvodce mzdy v ČR pro rok 2023 využívá údaje z pracovních nabídek zveřejněných společností Reed a proto je tím nejlepším nástrojem pro kontrolu mezd. S pomocí našeho průvodce získáte informace o průměrné mzdě a zjistíte, jaká je hodnota pracovních míst ve všech regionech v zemi, což vám pomůže vyniknout při hledání nových zaměstnanců nebo při hledání nové pozice.

Pro koho je tento průvodce mzdy určen?

Ať už chcete zjistit, jaká by měla být vaše současná hrubá mzda, kolik byste mohli vydělávat na dalším stupni kariérního žebříčku, nebo zda svému týmu platíte za odvedenou práci dostatečně, náš mzdový průvodce, vám umožní porovnat mzdy v celé České republice – od pozic v účetnictví a finančnictví až po nejnovější technologické pozice. Využijte našeho průvodce a používejte jej jako kalkulačku mezd po celý rok 2023.

Jste zaměstnavatel a potřebujete poradit s benchmarkingem?

S pomocí našeho průvodce mezd můžete porovnat mzdy a benefity a ujistit se, že vaše odměny jsou aktuální a srovnatelné s konkurencí. V době, kdy je nedostatek talentů, musíte mít náskok, abyste zaujali ty, kteří chtějí změnit zaměstnavatele. Pokud tak neučiníte, počet žádostí o zaměstnání u vás bude nízký, a o to více se bude dařit vaší konkurenci.

Snažíte se zjistit, kolik byste měli vydělávat?

Použijte naši kalkulačku hrubé mzdy pro rok 2023, která vám pomůže zjistit vaši hodnotu, rozhodnout se pro novou práci, kterou vám nabídli, nebo dokonce naplánovat svůj další krok na kariérním žebříčku - vydělali byste si dost, kdybyste změnili odvětví?

Jaká odvětví zahrnuje náš průvodce mezd?

Reed průvodce mzdy v ČR pro rok 2023 hodnotí mzdy a benefity v následujících osmi sektorech:

 • Účetnictví a finance

 • Bankovnictví

 • Strojírenství a průmysl

 • Lidské zdroje a administrativa

 • Centra sdílených služeb

 • Nákup a zásobování

 • Obchod a marketing

 • Technologie

Ať už hledáte hlavního účetního, obchodního kontrolora, obchodního partnera v oblasti lidských zdrojů, obchodního zástupce nebo marketingového manažera, nebo se snažíte zjistit, kolik byste měli vydělávat jako privátní bankéř či IT manažer, průvodce Reed vám pomůže se ujistit.

Proč si stáhnout Reed průvodce mzdy v ČR?

Jedná se o nejspolehlivějšího průvodce mezd v ČR, který vychází z pracovních nabídek, jež přicházejí do našeho specializovaného náborového týmu. Upozorňujeme na průměrný hrubý příjem na pozicích v osmi výše uvedených odvětvích,uvádíme spodní a horní mzdovou hranici a porovnáváme průměrný růst mezd za poslední čtyři roky.

Kromě toho náš průvodce obsahuje postřehy našich specialistů v daném oboru, kteří poskytují přehled o tomto odvětví na národní úrovni a informace o tom, co lze očekávat od trhu práce v roce 2023.

Díky bohatým údajům, která máte na dosah ruky, si můžete být jisti, že jste co nejlépe informováni, abyste se mohli správně rozhodnout.

Jak mi může Reed průvodce mezd pomoci při benchmarkingu benefitů/odměn?

Provedli jsme průzkum mezi českými pracovníky, který vám pomůže získat další informace. Úplný přehled si můžete přečíst v části průvodce „Náš průzkum říká“.

Mezi hlavní poznatky z našeho výzkumu patří:

 • 20 % respondentů uvedlo, že jsou poněkud nespokojeni se svou současnou mzdou, přičemž 6 % respondent uvedlo, že jsou s ní velmi nespokojeni. Na otázku, proč jsou nespokojeni, odpovědělo 46 % respondentů, že je to proto, že se mzdy nezvýšily spolu s životními náklady.

 • Mezi tři nejčastěji poskytované benefity patří pružná pracovní doba (46 %), zdravotní pojištění (41 %) a služební mobilní telefon (41 %).

 • Na otázku, co by si přáli při hledání nové práce, odpovědělo 60 % respondentů, že mezi nejatraktivnější benefity patří roční navýšení mzdy, dale průžná pracovní doba (54 %) a čtyřdenní pracovní týden (47 %).

Abychom vám pomohli učinit informované rozhodnutí ohledně všech platů a výhod, stáhněte si našeho průvodce mzdy pomocí tlačítka výše.