Senior GL Accountant - US GAAP

Job description

Velký mezinárodní poskytovatel zdravotních technologií a materiálů pro stomatologické ordinace po celém světě hledá zkušenou hlavní účetní. Ta/ten bude pracovat v týmu, který je zodpovědný za účetnictví a reportování podle amerických účetních předpisů (US GAAP) konkrétně přiřazených provozních společností a/nebo právnických subjektů.

Náplň práce:

• Provádět celý proces od účtu k reportu v souladu s korporátními politikami a standardy US GAAP
• Zajistit přesné reportování na konci měsíce - pečlivě a do stanovených termínů
• Vybudovat odbornost ve vybrané oblasti účtu a reportingu a poskytovat příslušné vedení
• Zorientovat se a chápat transakce na rozvahu a výkaz zisků a ztrát
• Být hlavní kontaktní osobou pro region/sekci, spolupracovat s ostatními týmy a vedoucími
• Být klíčovým uživatelem konkrétních finančních systémů, realizovat školení a podporu uživatelů oddělení
• Podpora vnitřních a externích auditů
• Zajistit aktuálnost a úplnost související dokumentace
• Pravidelná kontrola bilancí s cílem minimalizovat otevřené položky
• Podpora projektů ve finanční oblasti v rámci skupiny

Požadavky:

• Minimálně 3 roky zkušeností na identické či podobné pozici
• Zkušenosti z mezinárodního prostředí
• Výborné znalosti účetnictví a znalost postupů US GAAP
• Výborná znalost angličtiny (ústní i písemná)
• Dobrá znalost francouzštiny, nizozemštiny, němčiny či polštiny - velkou výhodou
• Znalost SAP, Hyperion, US-GAAP, SOX - výhodou
• Time Management, proaktivita, organizační schopnosti a schopnost stanovovat priority

Odměna:

• Motivační mzda dle zkušeností + roční bonus
• 25 dnů dovolené
• 4 sick days
• Možnost home office
• Příspěvek na členství v Asociaci registrovaných revizorů a účetních (ACCA)
• Příspěvek na wellness a volnočasové aktivity
• Příspěvek pro penzijního a životního pojištění
• Stravenky
• Jazykové kurzy
• Program pro podporu zaměstnanců
• Ocenění a bonusy za dlouhodobou službu ve společnosti
• Atraktivní a moderní kanceláře s dobrou dopravní dostupností v Praze

Zaujala Vás nabídka? Zašlete nám svůj životopis v anglickém jazyce

Download our free 2024 Salary Guide

and see how much you could be earning!